ŽmZ odvíjející se v našich hlavách

1. dubna 2014 v 16:33 | Till
To je hlavolam, to je posedlost, to je tvář naší doby nesoucí neklamné znaky epidemie přerůstající v pandemii. Život mimo Zemi (opomeňme na chvíli život mimo zem), to je expanze myšlenek člověka mimo jeho realitu. Tvor lidský krokem mílovým drtí hranice a překonává bariéry. Z chlípného kozlíka se stal satyr, ze satyra Satan a pak? Zapálení a erudovaní vědci uchopili mongolský ideál krásy (o nic horší, než socialistická móda trvalých), přičlenili k němu transcendentní mystérium prodchnuté lidskými úchylkami (nebo snad sadistické mučení při zrůdných pokusech není zářným projevem lidství?) a posadili ho do kulis módní sci-fi vlny posledních dvou století.
Pokud se dnes smějeme církví vytvořenému předobrazu pro zastrašování mas negramotných a bojácných Evropanů středověku, jak asi budou naši potomci hledět na naivitu dnešního člověka ovlivněnou každodenním sledováním Hvězdné brány?
A úžasné technologie, pro něž nemáme vysvětlení? Ještě dnes si vzpomínám na jednoho nejmenovaného učitele na základce, který nám místo opakování rovnic se dvěma neznámými před písemkou vyprávěl, jak jeho babička utíkala až pod kopec vzdálený od jejich vsi nejméně tři kilometry, když kolem ní s rachotem a čouzením projel první motocykl. Chuděra si myslela, že je to čert. No a já dostal za 5.
Abych shrnul tuto myšlenku. Člověk si prostě nutně musí najít element, který bude odvádět jeho pozornost od jeho lidských, hloupých, prostě obyčejných problémů a tyto výplody budou mít vždy době odpovídající háv.


Můj Till
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama