Zápis osmý - Konec všech snah, jede se od začátku

14. února 2014 v 22:58 | Till
Ach ano, moji milí a nevěrní. Jsem zpět, abych aktualizoval stagnující raport. Upřímně, je mi trapně i blaze, neboť jsem se zachoval neprofesionálně i spontánně zároveň. Hned vysvětlím.
Moje práce na knize a soustavné opravování a upravování obsahu vypovídá o jednom: Více, než dvě stě šedesát tisíc slov je opravdu mnoho na prvotinu a to z jednoho prostého důvodu. Je to jako když ty dvě kreslené kreatury, které jsem měl, jako malý rád vaří svůj dnes již metaforický dort. Plno nápadů se mi líbí, ale dohromady je to opravdu příšerný guláš.
Trvalo mi dlouho, než jsem s tím přestal bojovat, jako mezek. Teď už si jsem schopen říct: Byl to jen tréning, kolem a kolem rok literárního posilování. Já osobně myslím, že to pomohlo, byť je to na druhou stranu zklamání (kdo by s lehkým srdcem zlomil hůl nad textem, jenž by vydal na šest set padesát stran?). Každopádně teď mám za sebou dvě povídky z téhož universa a rád bych se pustil do úprav jedné starší, již hotové, ale ne příliš kvalitní práce. A také mám nový koncept vyprávění. Zkrátka… Dosavadní materiál rozhodně nespláchnu do koše (splachuje se do záchodu, ne?), ale budu z něj čerpat, brát si jednotlivé části a znovu je poskládám tak, aby se případný čtenář nemusel pohoršovat. Psát tak, aby chaotický text byl krásný, umí jen Gunter Grass.


Till
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama