Zápis první - Důvod

29. ledna 2014 v 15:14 | Till
Nuže dobrý den můj případný čtenáři, spíše však jen imaginární posluchači, přeji to co možná nejméně utrpení v nadcházejících dnech. Tak a pozdrav bychom měli za sebou.
Jsem přesvědčen, že prezentovat vlastní tvorbu na internetových stránkách prostřednictvím blogu je dnes poněkud neuspokojivé. Text zvíci několika strohých řádků čitateli již nestojí za námahu a zůstává jím nepovšimnut. A přesto se najdou tací, jejichž práce dojdou uznání ba co více i ocenění. Jsem však člověkem příliš skeptickým, než abych se začal utápět ve vidinách budoucích úspěchů. Proto mi snad činí obhajoba mé práce tak zásadní problém.
A tudíž jsou snad tyto řádky na místě. Mé dílo, toliko skurilní a v základech subtilní fraška ohýbající minulost národů do mnohdy neuvěřitelných patvarů, obhajobu dozajista potřebuje. Literatura zajisté skýtá celou paletu ambivalentních případů, kdy čtenář a autor nebyli sto dosáhnout vzájemného porozumění, nemluvě o kritice. Co ovšem učinit s jedincem trpícím takřka obsesivní touhou cosi sdělit a v kontrastu s tím, majícím neustálou potřebu vidět ve vlastním díle jen neumně slepené střípky zrcadla vlastního života, jež v důsledku vrhají na svět obraz čehosi odpudivého, totiž literárního zhmotnění sebe sama?
Takováto nestvůra se stává požíračem vlastního svědomí, odrazem reality ve fiktivním světě, sídlem omezeného počtu variant na jednu a touž lidskou bytost. Věřte mi. Empatie je při psaní důležitá, ale nalezneme jí jen poskrovnu.
Nezaložil jsem tuto stránku proto, abych sledoval, jak statistika zaznamenává rostoucí návštěvnost. Motivem nebyla ani propagace řečeného kusu, neboť vězte, že dosud rozhodně nejsem se svým dílem spokojený tak, abych se dopustil té drzosti a vnucoval vám jej. Stojím pouze o rady, hodnotnou diskusi a osobní názory. Pokud se mi onoho výše řečeného nedostane, snad tato stránka poslouží alespoň jako překladiště a přátelské fórum, kde budu moci vést dialog se sebou samým.

Till (nikoliv Till Fremdeman)


Tak, úvod bychom měli za sebou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama