Zápis druhý - Scéna s otevřeným oknem

30. ledna 2014 v 18:19 | Till
Právě jsem odběhl od redigování stati kapitoly, která nese (prozatím) pracovní název Nitky a klubíčka. Věru netuším, jak se takovému studenému čumáku, jakým bez pochyby jsem, podařilo sesmolit třicet sedm tak melancholických a pseudoromantických řádků. Byl jsem nucen sám sebe obvinit z buzerantství. Ne, že bych ten materiál okamžitě zavrhl. Prostě to jenom nejsem já.
Nerad u této stati zůstávám, leč zřejmě nemám na vybranou. Dějová linie dvou vzájemně se (no, řekni to, jen to řekni) milujících individuí totiž hraje v celkové kompozici nemalou úlohu. Stojí sice mimo dosud sepsaný primární děj, ale její příslib je patrný téměř od začátku vyprávění.
Nuže, polovina textu je pryč a my ty dva vidíme poprvé spolu. Oba se v textu již objevili, pohnuli s dějem a zase odešli. V této scéně se vracejí, aby se na krátkou chvíli chopili role tahounů děje a potom?

Nechci žádnou romanci, ostatně jí ani nejsem schopen. A právě proto mě jímá hrůza, zda zvládnu další podobné scény podat sice s patosem, zato však bez zbytečného sentimentu. Pro tentokrát se mi to nepodařilo. Nezbývá mi než doufat, že scéna nakonec nebude z kontextu vyčnívat přespříliš a přežije všechny fáze úprav. Pokud ne, pak podstatná část mé dnešní práce přijde vniveč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama